Przestrzeń SVOBODA – nowe oblicze biblioteki we wsi Piaseczno

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka działa we wsi Piaseczno nieprzerwanie od 46 lat. Dzięki wsparciu Grupy Orlen realizujemy projekt „Przestrzeń SVOBODA – nowe oblicze biblioteki we wsi Piaseczno”. Nie trzeba od razu się uczyć, można skorzystać z internetu, pograć na komputerze, wspólnie pokolorować, odrobić lekcje, porozmawiać lub po prostu przyjść napić się kawy i porozmawiać z Bibliotekarką - Panią Ulą, która zawsze służy uśmiechem i pomocą w wyborze lektury. Powyższe działania otworzą zarówno przed samą biblioteką, jak i przed czytelnikami nowe możliwości. Ta  ,,svoboda” i jej towarzyski wymiar sprawią, że nasza biblioteka będzie miejscem przyjaznym, otwartym i – mamy nadzieję - coraz częściej odwiedzanym.
         Dzięki otrzymanemu grantowi stworzymy strefę spotkań, miejsce w którym czytelnik będzie mógł usiąść na sofie wśród poduszek, otoczony książkami. Małe dzieci znajdą tu dla siebie kącik do zabawy, kolorowania i innych ,,svobodnych” przyjemności. Wybraliśmy już ekspres do kawy, bo przecież dobra książka wymaga dobrej oprawy. Rozkłady stół, który uda się schować gdy nie będzie potrzebny, składane krzesła – dzięki temu wyposażeniu będziemy mogli Was zaprosić na spotkanie, rozmowę o książce lub warsztaty rękodzieła.  W związku z realizacją projektu przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek, szczegóły przekażemy Wam już wkrótce.

Sfinansowano ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

Tekst: Stowarzyszenie na rzecz dzieci
                                    ze Szkoły Podstawowej w Piasecznie "SKRZYDŁA"