Wakacyjny Piknik Literacki w Zezulinie

W ostatni czwartek wakacji 30 sierpnia, Dyskusyjny Klub Książki w Zezulinie przygotował  Wakacyjny Piknik Literacki ph: ,,Książka, która skradła moje serce”. Piknik odbył się w ramach comiesięcznych spotkań odbywających się w naszej bibliotece. Każdy z uczestników mógł opowiedzieć o przeczytanej książce, która zrobiła na nim największe wrażenie, jednocześnie zachęcając do jej przeczytania. Forma naszego spotkania zachęciła do udziału także dzieci, które z uwagą słuchały  starszych koleżanek oraz oglądały interesujące książki. Celem Pikniku była popularyzacja czytania wśród dzieci. – Od trzech lat uczęszczam na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Zezulinie. Na początku obawiałam się, że będzie to nudne i marnuję swój czas. Nie mogłam się bardziej mylić, spotkania przebiegają w miłej atmosferze, rozmawiamy o książkach i zajadamy się ciastkami. Dzięki DKK bardzo polubiłam czytać książki. Zorganizowany przez nas piknik był świetnym pomysłem, do udziału zaprosiłyśmy też najmłodszych czytelników, aby zachęcić ich do czytania – mówi Aleksandra Włodarczyk.
Czwartkowe popołudnie było także okazją do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, oczywiście nie zabrakło także szaleństw na szkolnym placu zabaw. Z pewnością będzie to inicjatywa organizowania przez naszą bibliotekę w każde wakacje.